Każdy mały chłopiec marzy o tym, aby zostać strażakiem, potem policjantem, a w końcu również astronautą. Każda z tych fascynacji przejawia się również w chęci posiadania wielu przedmiotów, które są skorelowane z zainteresowaniami. W dzisiejszych czasach mogą to być również ciekawe fototapety na ścianę – kosmos czy wnętrze remizy strażackiej z pewnością pobudzą wyobraźnię dziecka.

Plusów fototapet jest jeszcze więcej: przede wszystkim są na tyle wszechstronne, że można zarówno położyć je na całej jednej ścianie, jak również jedynie na jej fragmencie. W ten sposób fototapeta na ścianę – kosmos – może stworzyć we wnęce między ścianami prywatny prom kosmiczny dziecka, zachęcając je do godzin spełnionych na pobudzającej wyobraźnię zabawie.

W większości przypadków fototapety da się kupić w formie gotowej, ale jest również możliwość wykonania własnego projektu. Oczywiście, niektóre z nich są bardziej popularne; jeśli chodzi nam po głowie gotowa fototapeta na ścianę, kosmos albo wioska Indian będzie łatwiejsza do znalezienia niż np. posterunek policji. Dzięki technologii wykonywania fototapet możemy jednak przystosować zdjęcie w bardzo dobrej rozdzielczości do potrzeb, które rodzą się podczas wystroju pokoju małego chłopca.

Jest jeszcze jedna kwestia, jeśli chodzi o aranżację ścian w pokoju dziecięcym – nie każdy wzór będzie równie dobrze się zmywał i krył drobne zabrudzenia. Jeśli chodzi o popularne fototapety na ścianę, kosmos albo np. skomplikowany wzór pustynny z kowbojami w tle będą łatwiejsze do czyszczenia niż tapeta, na której znajduje się zdjęcie wypolerowanego samochodu.