bateria kuchennaSprzęty kuchenne stosunkowo posiadają najdłuższą żywotność spośród wszystkich różnorodnych dodatków znajdujących się w domu czy mieszkaniu. Jednak nawet one z czasem wytracają swoją efektywność i ulegają mniejszym lub poważniejszym awariom.

Gdy awarii ulega bateria kuchenna z reguły wiąże się to z dużym zaskoczeniem. Przywykliśmy do faktu, że tego rodzaju elementy zwyczajnie trwają i trwają. W efekcie, gdy przychodzi do wymiany baterii na nową pojawia się niemały problem z wyborem. Koszt nowej baterii nie jest zbyt duży jednak trzeba sobie odpowiedzieć na kilka istotnych pytań przed wymianą. Prawdopodobieństwo, że po długich latach dostaniemy taki sam model baterii jest nikłe.

Nad czym należy się zastanowić?:

- czy aktualny styl nie ucierpi przez zbyt szybkie kupno nowego elementu? – w momencie awarii baterii kuchennej, postępujemy szybko, w końcu zamiennik jest potrzebny natychmiast. Jednak warto zwolnić trochę tempo i zastanowić się jak, nowa bateria odbije się na stylu wykończeniowym – chybić z zakupem w konsumenckim zabieganiu jest łatwo. - czy bateria ma być klasyczna czy nowoczesna? Wyższa bateria kuchenna daje więcej swobody, zwłaszcza w sytuacjach, gdy zlew jest dość mały. Z kolei mniejsza bateria lepiej wkomponowuje się w aranżację minimalistyczną. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne, trzeba jednak pomyśleć bardziej przyszłościowo. - czy będziemy kupować z myślą na lata, czy bardziej jako chwilowy zamiennik? W tym momencie przeważającym argumentem będzie cena. Tańsze rozwiązania sprawdzą się doskonale jako przejściowe „wypełnienie” aranżacyjnej dziury w kuchni. Nad droższymi bardziej stylowymi elementami warto zastanowić się planując całościowy remont kuchni.

Remontować czy nie?

Powyższe pytania to zaledwie niektóre, które zwyczajnie trzeba rozważyć. Wszystkie one wiodą do jednego poważnego pytania. Czy może czas na remont? Przeważnie awaria jakiegoś elementu w kuchni sprawia, że zaczynamy się zastanawiać nad odświeżeniem całości – głównie jeśli nie jest to coś co odkładało się w ciągu ostatnich lat na potem. Sama bateria kuchenna to zbyt mało – można mieć wrażenie, za każdym razem wchodząc do kuchni, że będzie ona elementem, który skupi maksimum uwagi. Mówiąc krótko będzie się ona odznaczała swoją nowością, a myśl o remoncie nie będzie nas opuszczać. Warto sprawę przemyśleć. Awaria prędzej czy później się zdarzy – taka jest w końcu złośliwość rzeczy martwych. Okres letni niesie ze sobą sporo możliwości do dokonania sporych oszczędności na wyposażeniu kuchennym. Może warto rozwiązać problem zanim się pojawi?