Dawniej krzesła w domach bogatych szlachciców były pięknie zdobione i stanowiły jeden z elementów dekoracyjnych wnętrza. Krzesła świadczyły więc o statusie społecznym. Teraz jest zupełnie inaczej. Każdy z nas może pozwolić sobie na designerskie krzesła. Mebel ten służy nie tylko dekoracji, ale również jest wygodnym siedziskiem. Wśród nich wyróżnić można stylowe krzesło z kołatką. 

Elegancja

Krzesła te są bardzo stylowe, ponieważ w odróżnieniu od innych, są bardziej zdobione. Zazwyczaj posiadają tapicerowane siedzisko oraz oparcie. Ich nazwa bierze się od kołatki, która zwieszona jest na tylnej części oparcia. Początkowo był to niewielki uchwyt, dzięki któremu możliwe było przenoszenie ciężkich, tapicerowanych krzeseł  z kołatką w dowolne miejsce. Obecnie, kołatka ta ma raczej dekoracyjny charakter. Ten mosiężny element jest bardzo elegancki, dlatego idealnie pasuje do tradycyjnie urządzonych wnętrz. 

krzesło z kołatką

Designerski wygląd

Krzesło z kołatką ma bardzo charakterystyczny wygląd, dzięki czemu łatwo jest nim wystroić całe wnętrze. Warto też pamiętać, że do tak stylowego mebla, można dopasować proste dodatki. Stół do takich krzeseł może prezentować styl bardziej minimalistyczny, niż nowoczesny, ponieważ krzesła te same w sobie są interesujące i z całą pewnością przyciągną uwagę. Już jeden taki mebel jest w stanie nadać całemu pomieszczeniu elegancji. 

Kreatywność

Dobrym pomysłem na odświeżenie wnętrza, może być samodzielne wykonanie krzesła z kołatką. Jedyne co trzeba zrobić, to przykręcić mosiężne kołatki do tylnej części oparcia krzesła tapicerowanego, które znajduje się w jadalni lub salonie. Te metalowe akcesoria dostępne są w specjalnych sklepach zajmujących się sprzedażą artykułów do wyposażenia wnętrz. Wśród nich znaleźć można różne, interesujące rodzaje, co sprawia, że każdy może dopasować kołatkę do swoich krzeseł. Mebel ten można ozdobić dodatkowo gwoździami tapicerskimi. Te sprawić mogą, że krzesła z kołatką będą jeszcze bardziej ozdobne, na czym zyskać może całe wnętrze.