aranżacja wnętrz katowiceŁazienka dla wielu osób ma być miejscem nie tylko służącym higienie ale i odpoczynku, relaksu i przyjemnych wrażeń. Nie ma w końcu nic bardziej kojącego niż seans hydromasażu w wygodnym prysznicu lub wannie, wypełnionej pachnącymi olejkami, z nastrojowym świtałem i otoczeniem. Dziś taka łazienka wcale nie jest trudna do osiągnięcia. Najlepiej jest już na etapie jej projektowania umieścić tam pewne elementy, które ułatwią osiągnięcie takiego efektu. Jednak, jak podpowiada nasz specjalista ze studia Aranżacja wnętrz Katowice,  nawet i w już  urządzonej łazience można wprowadzić pewne zmiany, które uczynią korzystanie z niej dużo przyjemniejszym.

Zdrowie przez wodę... nawet w wannie

Ideę odpoczynku w łazience można łączyć z filozofią SPA, czyli sanus per aquam – zdrowie przez wodę. W profesjonalnych salonach wellness, jako podstawowy element znajdziemy na pewno odpowiednio dużą wannę, z towarzyszącymi jej wszelkimi udogodnieniami. W przypadku mniejszych łazienek nie musimy rezygnować z takiego pomysłu, ponieważ nowoczesna kabina prysznicowa z wodnymi biczami lub wodnym masażem będzie równie kojącym dodatkiem. Warto przy kupnie zwrócić uwagę na możliwość regulowania ciśnienia wody i wielkości jej strumienia, co pozwoli na relaksujący, pobudzający lub ujędrniający masaż ciała. Nowym wynalazkiem dla kabin prysznicowych są tak zwane deszczownice. Nie musimy się już ograniczać do brania zwykłego prysznicu o skoncentrowanym strumieniu – zamiast tego przyjemność sprawi nam kojący deszcz pojedynczych, rozproszonych kropel. To jednak nie wszystkie pomysły, jakie umożliwiają nam lepszy relaks w zaciszu własnej łazienki. Regulacja strumienia wody jest teraz możliwa nie tylko przez przesuwanie słuchawki prysznica, ale także przez wygodną rączkę na natrysku przesuwnym.

Nie tylko wyposażenie – magia kolorów i dodatków

Choć odpowiednia armatura jest niezwykle istotna w domowym SPA, to nie zapominajmy jednak o mocy kolorów i dodatków w takiej łazience. Jak podpowiadają projektanci ze studio Aranżacja wnętrz Katowice, odpoczynkowi służyć będą przede wszystkim ciemniejsze i jaśniejsze odcienie niebieskiego oraz turkusu. Doskonale będą wyglądać w połączeniu z bielą, beżem, a także ciemnym brązem. Meble łazienkowe mogą przypominać te, jakie często spotykamy we wnętrzach salonów piękności, wszystko jednak zależy od naszych osobistych preferencji. Warto zainteresować się zwłaszcza meblami z ciemnego drewna, o nieco egzotycznym wyglądzie. Dobrze przygotowane będzie w stanie wytrzymać w warunkach pełnych wilgoci i gorącego powietrza.