Juta torebkowa to popularny gatunek rośliny uprawianej w wielu krajach tropikalnych tj. Indie. Z łodyg juty pozyskuje się cenne włókno, które następnie wykorzystywane jest do produkcji niezwykle wytrzymałych tkanin o splocie płóciennym. Tego typu tkaniny używane są m.in. do produkcji worków do przechowywania kawy i różnego rodzaju sypkich produktów spożywczych, zbóż, roślin strączkowych, przypraw i wielu innych. W naszej szerokości geograficznej woreczki jutowe prócz funkcji praktycznej, niejednokrotnie pełnią również funkcję czysto dekoracyjną, stając się eleganckim opakowaniem dobrego jakościowo produktu spożywczego lub stylowym opakowaniem na prezent. Poniżej znajdziesz trzy możliwe zastosowania dla woreczków jutowych różnej wielkości. Jeżeli spodobają Ci się nasze sposoby na woreczki jutowe, koniecznie musisz zapoznać się z ich kosztem oraz rozmiarami na stronie http://woreczki-organza.pl/72-woreczki-jutowe

Woreczki jutowe na kawę

Przechowywanie ziaren kawy w woreczkach jutowych ma wielowiekową tradycję, sięgającą epoki wielkich odkryć geograficznych. Właśnie w workach wykonanych z tego typu tkaniny już w wieku XVII transportowano do Europy bogactwa krajów tropikalnych, w tym zyskującą na popularności kawę. Co ciekawe, wiele firm zajmujących się produkcją i dystrybucją kawy po dziś dzień chętnie korzysta z tego typu woreczków. Kawa przechowywana w tego typu woreczkach nie traci swojego naturalnego aromatu, jest dobrze wentylowana, dzięki czemu jej ziarna przez długi czas zachowują świeżość i zdatność do spożycia. Woreczki jutowe to także dobry sposób na efektowne opakowanie kawy i jej ekspozycję, zwłaszcza w sklepach specjalizujących się w sprzedaży tego typu produktów.

Woreczki jutowe na fasolę lub groch

Jeśli chcemy, by ziarna fasoli lub grochu zachowały świeżość przez dłuższy okres czasu, powinniśmy przechowywać je w dobrze wentylowanych pojemnikach. W tej roli doskonale sprawdzają się woreczki jutowe. Wystarczy wsypać zapas fasoli lub grochu do takiego woreczka, dobrze zawiązać i schować w suchym miejscu.

Woreczki jutowe jako opakowanie prezentu

Do pakowania prezentów na ogół wykorzystuje się kolorowe, efektownie zdobione materiały. Woreczek jutowy może być zatem ciekawą odskocznią dla nieco kiczowatych, popularnych opakowań papierowych lub tekstylnych. Ukrycie we wnętrzu skromnego jutowego woreczka ekskluzywnego prezentu z pewnością mocno zaskoczy obdarowaną takim upominkiem osobę.