Krzesło to nieodłączny element wyposażenia praktycznie każdego mieszkania, restauracji czy kawiarni. Co ważne, różnorodność tego typu mebli potrafi prawdziwie zaskoczyć. Z jednej strony jest to ich wielką zaletą, daje nam bowiem duże pole manewru podczas zakupów i aranżacji wystroju konkretnego wnętrza. Z drugiej strony owa różnorodność może być jednak kłopotliwa. Czasami po prostu trudno zdecydować, który model krzesła najlepiej sprawdzi się w danym wnętrzu.

Obecnie na rynku znajdziemy trzy główne typy konstrukcji krzeseł. Są to krzesła drewniane, metalowe i plastikowe. Oczywiście spotykamy również mieszanki tego typu konstrukcji, gdzie następuje połączenie metalu z drewnem lub drewna z tworzywem sztucznym. Przykładem takiego produktu może być krzesło Kris, które posiada drewniane nogi i plastikowe siedzisko tapicerowane skórą ekologiczną.

Szukając krzesła dopasowanego do potrzeb i wystroju konkretnego miejsca, warto zadać sobie pytanie, jakie cechy powinny wyróżniać taki produkt. Czy krzesło ma być przede wszystkim wytrzymałe? Czy ma być odporne na zmienne warunki atmosferyczne? Czy ma być efektownie zdobione? A może ma być po prostu maksymalnie wygodne, wyposażone w odpowiednio wyprofilowane siedzisko i oparcie? Gdy odpowiemy sobie na tak postawione pytania, łatwiej będzie nam znaleźć krzesło o odpowiedniej konstrukcji.

Największą wytrzymałość i trwałość gwarantują nam krzesła o konstrukcji metalowej. Niestety ich zasadniczą wadą jest ciężar i mało estetyczny wygląd, chyba że decydujemy się na krzesła kute, ale wtedy musimy liczyć się z wysoką ceną takiego produktu. Odporne na zmienne warunki atmosferyczne są zarówno krzesła metalowe, jak i te wykonane z tworzyw sztucznych. Te ostatnie mogą mieć wiele oryginalnych kształtów i gwarantować wysoką wygodę użytkową. Są to też konstrukcje zazwyczaj bardzo lekkie. Ich wadą może być mniejsza wytrzymałość i niedopasowanie do niektórych, bardziej klasycznych stylów aranżacji wnętrz. Ciekawym rozwiązaniem może być zatem sięgnięcie po mebel mieszany tj. wspomniane już wcześniej krzesło Kris. Taki mebel będący połączeniem konstrukcji drewnianej z elementami z tworzywa sztucznego, sprawdzi się praktycznie w każdym miejscu.