Jeśli szukasz ciekawej okazji inwestycyjnej na zagranicznym rynku nieruchomości lub po prostu szukasz dobrego miejsca do życia dla siebie i swojej rodziny, kupno wakacyjnego apartamentu na hiszpańskim wybrzeżu wciąż pozostaje opcją wartą większego zainteresowania. Wydaje się, że najtrudniejszy etap kryzysu gospodarczego Hiszpania ma już za sobą, ale ceny nieruchomości na lokalnym ryku nadal pozostają na stosunkowo niskich poziomach i jeśli tylko dysponujesz odpowiednio wysoką zdolnością kredytową lub wolną gotówką, inwestycja w apartament na hiszpańskim wybrzeżu może przynieść ci zaskakująco duże zyski.

Klasycznie najbardziej interesującym miejscem do inwestowania w wakacyjne apartamenty w Hiszpanii jest śródziemnomorskie wybrzeże tego kraju, zwłaszcza rejon Costa del Sol, Costa Blanca oraz Costa Brava. Najdroższe apartamenty zwykle położone są w pierwszej linii brzegowej, nie ma ich zbyt wielu na rynku, a jeśli już trafiają do sprzedaży, możliwość negocjacji ceny jest zazwyczaj ograniczona do zwyczajowego minimum. Zdecydowanie łatwiej kupić nowy apartament położy w południowej części Costa Blanca lub w Costa Brava, gdzie ograniczony popyt na nieruchomości wakacyjne wynika przede wszystkim z niższych temperatur panujących w tej części wybrzeża w miesiącach zimowych (temperatura powietrza spada tutaj często do pięciu stopni Celsjusza). Apartamenty w Costa Blanca, zwłaszcza te położone w większej odległości od brzegu to propozycja dla osób dysponujących nieco mniejszymi środkami finansowymi, a także dla tych, którym zależy na odrobinie ciszy i spokoju, o którą znacznie trudniej w nieruchomościach zlokalizowanych nad samym morzem.

Jeśli dysponujesz większą gotówką, najlepiej zainwestować w nieruchomość, którą bez większych strat finansowych, w każdej chwili będzie można sprzedać na rynku wtórnym. Dobrym pomysłem na taką inwestycję będą nieruchomości z pierwszej linii w północnej części Costa Blanca lub na całej długości Costa del Sol. Oczywiście decydując się na kupno nawet niewielkiego apartamentu w tej lokalizacji musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 200-300tyś. Euro. To czy taka inwestycja przyniesie Ci oczekiwane zyski zależy głównie od zmieniającej się sytuacji gospodarczej w Hiszpanii i ogólnie od kondycji największych gospodarek europejskich i światowych. Jeśli jednak do kupna zagranicznej nieruchomości podchodzisz jak do inwestycji długoterminowej, wydaje się, że obecny rynek wciąż pozwala na znalezienie apartamentu w atrakcyjnej cenie. Czy z takiej okazji skorzystasz, zależy wyłącznie od Twojej indywidualnej strategii inwestycyjnej.

Calpe - oferta nieruchomości na Costa Blanca