Regał jest meblem niesamowicie plastycznym. Możemy ustawić go w każdym pomieszczeniu, począwszy od sypialni po halę magazynową. Przechowamy na nim każdy przedmiot czy produkt. Dodatkowo niektóre regały dają nam możliwość dowolnej regulacji. Jakie są więc rodzaje regałów?

Regał magazynowy

Czyli taki, który ustawimy w hali magazynu albo hurtowni. Podstawową cechą takich regałów jest ich ogromna wytrzymałość na obciążenia, sięgająca nawet 300 kg na półkę. Dodatkowo wyposażone są w regulowane dowolnie półki, dzięki czemu pozwalają na doskonałe zagospodarowanie powierzchni. Regały takie produkowane są ze stali i dodatkowo zabezpieczone przed korozją.

Regał do piwnicy, garażu, schowka

Regały takie nie muszą znosić obciążeń rzędu kilkuset kilogramów, toteż materiały użyte do ich produkcji są nieco lżejsze. I tak mamy do wyboru regały aluminiowe lub plastikowe. Te drugie są praktyczne ze względu na brak niebezpieczeństwa skorodowania, nie wymagają zatem żadnej pielęgnacji. Są przy tym bardzo lekkie i świetnie sprawdzają się, kiedy chcemy wprowadzić porządek wśród naszych narzędzi, doniczek na kwiaty czy butelek z winem.

Regały do użytku domowego i ozdobne

Choć rola ich również polega na segregacji przedmiotów i zaoszczędzeniu miejsca, to regał do użytku domowego ma jeszcze przeważnie walory dekoracyjne. Możemy więc wybierać wśród setek modeli regałów wykonanych z drewna, sklejki, rattanu, wikliny, metalu czy plastiku. Jedne z nich przybierają formę najprostszych mebli o regularnych kształtach, inne mają fantazyjnie ułożone półki i oryginalne kształty. Także dostępność kolorów jest o wiele większa niż w przypadku regału przeznaczonego do magazynu czy domowej piwniczki. Jednak przeciętny regał domowy nie umywa się wytrzymałością do regałów magazynowych.

Podsumowując

Regał ma wiele form i kształtów, ale nadal pozostaje stosunkowo prostym meblem, który cechuje niesamowita ilość możliwych zastosowań. Spełnia doskonale swoje zadanie, jeśli tylko odpowiednio dostosujemy jego rodzaj do naszych potrzeb.