Prostokątny, owalny, a może kwadratowy? Jaki powinien być idealny stół kuchenny? Wbrew pozorom, jego kupno nie jest taką prostą i oczywistą sprawą, jaką mogłaby się wydawać. To bowiem najważniejszy mebel w całym domu, który nie tylko musi sprostać naszym wymaganiom praktycznym, ale również estetycznym.

[caption id="attachment_488" align="alignleft" width="272"]stół Stół to niezbędny element każdej kuchni.[/caption]

Największą popularnością cieszą się stoły o kwadratowym lub prostokątnym blacie. Duży udział w tym zakresie odgrywa ich funkcjonalność, ponieważ z powodzeniem mieszą się również w małych, ciasnych wnętrzach. Owalne meble, choć bezpieczniejsze, zajmują niestety sporo miejsca.

W małych pomieszczeniach ciekawą propozycję stanowią meble z rozsuwanym blatem. W normalnych warunkach swobodnie zjemy przy nim posiłki, a gry tylko odwiedzą nas niespodziewani goście, po rozsunięciu z powodzeniem ugościmy przy nim również przyjaciół.

Kupując stoły musimy mieć na uwadze również jego aspekty wytrzymałościowe. Jeśli blat jest połączony z nogami, najlepiej solidnymi śrubami, możemy mieć pewność, że wybrany mebel posłuży nam na lata.