Jeśli podczas kąpieli pod prysznicem chcesz zwiększyć swój komfort podczas codziennej higieny, musisz zadbać o właściwy wybór brodzika. W sklepach znajdziesz całe mnóstwo ofert prysznicowych brodzików, lecz oprócz tych standardowych znajdziemy również brodziki płytkie oraz głębokie. Od czego zależy wybór tych obu dwu rodzajów brodzików prysznicowych?

Brodzik głęboki

To idealne rozwiązanie dla osób, które oprócz brania szybkiej kąpieli oczekują czegoś więcej. Brodzik prysznicowy głęboki to znacznie głębsza wersja klasycznego brodzika. Zwykłe brodziki prysznicowe, które znajdziemy w większości sklepów mierzą od 5 do 15 centymetrów długości. Natomiast brodziki głębsze posiadają nawet dwa razy długość maksymalną brodzika klasycznego. Z tego względu brodziki prysznicowe w głębszej wersji znajdziemy już od 15 centymetrów do około 30 centymetrów, liczonych od podłoża to krawędzi.

Zalety głębszego brodzika

Większe wgłębienie brodzika umożliwia nam na wiele więcej rzeczy niż tylko na szybką kąpiel. Zakup takiego rodzaju wypełnienia sprawdzi się do kąpieli również małych dzieci, domowych pupilów czy chociażby do namoczenia prania. Pokaźniejszy brodzik sprawdzi się oczywiście również do kąpieli, przez co będziemy mogli spędzać czas pod prysznicem w celach relaksacyjnych.

Wady z zakupu głębszego brodzika

Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na zakup tego rodzaju wypełniacza pod prysznic. Głęboki brodzik bardzo niekorzystanie wygląda w małych łazienkach. Oprócz tego, że masywniejsza konstrukcja prysznica będzie przytłaczać niewielką przestrzeń, to wychodzenie z niej po odbytej kąpieli może okazać się sporym wyzwaniem nie tylko dla osób starszych. Im głębszy brodzik, tym będzie trzeba bardziej uważać, aby bezpiecznie wydostać się spod kabiny prysznicowej.

brodzik prysznicowyBrodzik płytki

Popularne brodziki płytkie posiadają wysokość od 1,5 do 3 centymetrów. W sklepach znajdziesz również o wiele płytsze, które będę w niewielkim stopniu wystawały powyżej poziomu posadzki. Jednak oprócz standardowych można stworzyć brodzik prysznicowy na równi z łazienkową powierzchnią.

Zalety płytkiego brodzika

Największym plusem, który zyskujemy wraz z zakupem tego typu brodzika jest bezstopniowe wejście pod kabinę. Takie rozwiązanie będzie najlepsze w przypadku, gdy w domu są osoby starsze, bądź ograniczone ruchowo. Oprócz tego płytki brodzik umożliwi estetyczne wykończenie łazienki, które będzie dobrze wyglądać zarówno w łazience dużej, jak i małej.

Wady płytkiego brodzika

Jako tako wad nie znaleźliśmy, lecz warto przed wykonaniem zdecydować się na montaż brodzika. Musi posiadać odpowiednią grubość, aby ukryć syfon oraz układ odpływowy.