Urządzając łazienkę musimy zwrócić uwagę na prawidłowy dobór mebli. Jeśli w pomieszczeniu nie ma zbyt wiele miejsca, najlepszym rozwiązaniem są szafki wykonane specjalnie z myślą o małych łazienkach. Pamiętajmy, że liczy się nie tylko wygląd, ale również funkcjonalność, która w przypadku tego wnętrza ma szczególne znaczenie.

Jakie meble do przechowywania kosmetyków?

Zanim zdecydujemy się na zakup mebli – będzie nam potrzebna na pewno szafka pod umywalkę – zdecydujmy najpierw o ich rozmieszczeniu. W tym przypadku nie można sugerować się wyglądem, ale konkretnymi wymaganiami i ograniczeniami ze strony łazienki (rozmieszczenie pionów, baterii, odpływów, wnęki). Bardzo dobrym miejsce na schowki są okolice umywalki.

Wygodne miejsce

Szeroki wybór umywalek nablatowych oraz montowanych bezpośrednio do ściany pozwala na rezygnację z postumentu, na którym tradycyjnie umieszcza się miskę. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe miejsce, w którym może stać szafka pod umywalkę. Bardzo popularne są również kompakty, czyli gotowe zestawy zawierające szafkę, na której osadzona jest miska. Mebel może stać na podłodze lub wisieć na ścianie. Pierwsza opcja pozwala maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce, z kolei druga umożliwia łatwe zmywanie podłogi. Obie opcje mają swoje zalety, dlatego wybór zależy wyłącznie od inwestora. W nieco większych łazienkach dobrym pomysłem jest wybór umywalki montowanej na blacie. Tutaj zyskujemy dodatkową powierzchnię, na której możemy odkładać kosmetyki i przybory. Nie możemy jednak montować dowolnych blatów - pamiętajmy, że w łazience jest ciągle wilgotno, dlatego całe wyposażenie musi być wykonane z materiałów wodoodpornych i łatwych w czyszczeniu.

Więcej powierzchni

Niektórzy domownicy mają nieco więcej kosmetyków, dlatego potrzebują kolejnych schowków. Nie musimy kupować szafek zajmujących miejsce na ścianie, czy pod sufitem. Rozwiązaniem problemu jest szafka pod umywalkę, która posiada szuflady. Każdy mieszkaniec domu może mieć swoją szufladę z własnymi przyborami. To też dobry sposób na to, aby uczyć swoje dzieci porządku i odpowiedzialności za porządek. szafka pod umywalkęJeżeli w pomieszczeniu znajduje się wnęka, koniecznie musimy wykorzystać ten fakt. Wiele osób stawia w tym miejscu pralkę, a wyżej montuje małe półki. Jeżeli warunki na to pozwalają, wstawmy pralkę do kuchni, a w łazienkową wnękę wstawmy szafkę - słupek sięgającą od podłogi aż po sufit. Wyższe półki możemy zapełnić rzeczami, które są używane najrzadziej, z kolei na niższych półkach trzymajmy wszystkie akcesoria, które są w codziennym użyciu. Niektóre osoby robią w tym miejscu zabudowę, która umożliwia przechowywanie np. odkurzacza.