Sypialnia to nie tylko miejsce, w którym wyciszamy się po długim dniu pracy, czy śpimy i regenerujemy swoje siły. Tutaj z reguły trzymamy również swoje ubrania, bieliznę pościelową i inne drobiazgi.

Urządzając sypialnię musimy zatem wziąć pod uwagę zarówno stylistykę, jak i funkcjonalność pomieszczenia. Lepsza będzie wydzielona osobna garderoba, czy jednak dobrze dobrane szafy garderobiane? Na wymiar, gotowe, a może z lustrem? Wybór zależy od potrzeb domowników, ilości ubrań, a także wielkości wnętrza.

Dla rodziny

SzafaPojemna szafa na niemal całą ścianę to najlepsza propozycja dla większych rodzin. Jeden mebel pozwala na lepsze zagospodarowanie przestrzeni, zwłaszcza gdy jest tworzony na zamówienie. W sypialni mogą znaleźć się inne rzeczy, które w pokojach mogą zabierać niepotrzebnie miejsce. Wszystkie ubrania i przedmioty są posegregowane i skupione w jednym miejscu.

Na wymiar

Szafy garderobiane tworzone na wymiar, w zabudowie, z gładkimi lub lustrzanymi frontami nadają wnętrzu lekkości i minimalistycznego sznytu. Oprócz walorów wizualnych, takie pojemne meble mają duży potencjał i pozwalają na zagospodarowanie przestrzeni wnętrza. Szafę można dopasować idealnie do kształtu sypialni, wykorzystując tym samym jak najlepiej dostępne miejsce. Szafa pod zabudowę pomieści praktycznie wszystko, co jest nam potrzebne - zarówno ubrania letnie, jak i zimowe, buty, sprzęt sportowy, pościel i wiele innych przedmiotów. Jeżeli istnieje taka możliwość, warto wybrać model z chociaż jednym frontem lustrzanym. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi codzienne przygotowywanie stroju.

Niewidoczny mebel

Szafy garderobiane, które jednolicie pokrywają jedną ze ścian są na pierwszy rzut oka niewidoczne. Szczególnie jeśli fronty mają kolor zbliżony do koloru ścian. Szafa nie powinna mieć np. kontrastowych ram, które by wydzielały ją z przestrzeni. Jeżeli sypialnia jest mała, możemy ją optycznie powiększyć za pomocą mebla - wystarczy, że zdecydujemy się na lustrzane fronty na całej długości, które będą odbijać światło. W ten sposób wnętrze wyda się nieco obszerniejsze.