Współczesne standardy mieszkaniowe zwykle nie dają komfortu jednoczesnego skorzystania z dwóch rozwiązań, wanny i kabiny prysznicowej. Dlatego większość z nas staje przed koniecznością dokonania wyboru pomiędzy jedną z tych dwóch możliwości. Jak pokazują statystyki sprzedaży, współcześnie zdecydowanie częściej sięgamy po kabiny prysznicowe, które z jednej strony zajmują nieco mniej miejsca w łazience, a z drugiej strony wydają się rozwiązaniem bardziej funkcjonalnym, praktycznym w codziennym użytkowaniu. Korzystają na tym takie firmy jak SanSwiss, czyli firmy zajmujące się produkcją wysokiej jakości brodzików, kabin prysznicowych czy różnego rodzaju akcesoriów do kabin nawannowych.

Rosnąca popularność kabin prysznicowych wiąże się przede wszystkim z mniejszym zużyciem wody i mniejszą ilością czasu potrzebnego na codzienne zabiegi higieniczne każdego z domowników. Biorąc pod uwagę fakt, że statystyczna rodzina składa się z trzech osób, przygotowanie kąpieli dla takiej ilości osób bywa rzeczą naprawdę kłopotliwą, zwłaszcza gdy wszyscy chcą kąpać się w tym samym czasie, a rodzina dysponuje tylko jedną wspólną łazienką. Prysznic to rozwiązanie skracające czas kąpieli i jednocześnie zmniejszające rachunki za wodę. Być może kąpiel w wannie to większy komfort i możliwość szybkiego zrelaksowania się po ciężkim dniu pracy, ale Polacy to praktyczny naród, stąd spadek zainteresowania wannami właśnie na rzecz kabin prysznicowych, na przykład produktów wspomnianej już wcześniej marki SanSwiss.

Te osoby, które nie potrafią zrezygnować z przyjemności relaksacyjnych kąpieli w wannie, a jednocześnie do codziennego użytku zupełnie wystarczający jest dla nich zwykły prysznic, mogą pomyśleć o kupnie parawanu nawannowego. To praktyczne rozwiązanie pozwala na łatwe pogodzenie dwóch zupełnie różnych systemów kąpieli, nie wymuszając przy tym konieczności instalacji w małej łazience dwóch różnych urządzeń – wanny i prysznica. Dzięki eleganckim parawanom nawannowym marki SanSwiss wanna zaczyna pełnić funkcję nieco wyższego brodzika. Oczywiście do takiej wanny możemy również napuścić wodę i przygotować ciepłą, relaksującą kąpiel. Optymalnym rozwiązaniem wciąż pozostaje jednak możliwość zainstalowania w łazience i wanny, i kabiny prysznicowej. Niestety na takie rozwiązanie pozwolić mogą sobie wyłącznie te osoby, które dysponują naprawę dużą łazienką lub domem z dwiema lub więcej łazienkami – wtedy w jednej łazience można zainstalować wanną, a w pozostałych zdecydować się na montaż funkcjonalnych kabin prysznicowych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Banyo.pl.