Chcesz zrobić remont i nie masz pomysłu, w co wyposażyć swój nowy salon? A może szukasz pomysłu inspiracji, aby przekonać męża, żonę, bliskich bądź samego siebie do remontu swojego salonu? Nudzą Cię niezmienne od lat meble? Chcesz czegoś nowego? Tak naprawdę, aby odmienić wnętrze swojego pomieszczenia, nie musisz zmieniać całego wystroju, wystarczy zmiana zaledwie kilku elementów. Oto przykłady!

Stół Fano

stół fano czarnyOd czego powinniśmy zacząć zmiany? Od stołu rzecz jasna! To właśnie on przeważnie przykuwa uwagę i stanowi najważniejszy element salonu. Przy nim często siadacie z rodziną przyjaciółmi, dlatego już wymiana tego jednego elementu może nam pozwolić na dużą zmianę designu pomieszczenia. Co będzie najlepszym wyborem? W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się stół fano czarny (https://aropos1.pl/ser-pol-3-stol-fano.html), który dzięki swojemu niecodziennemu designu i niepowtarzalnej formie sprawi, że każda osoba odwiedzająca Twój salon będzie zachwycona nim! Nowoczesna konstrukcja, jaką oferuje stół fano czarny, idealnie wpasuje się w każdy styl mieszkania czy domu. Jest to propozycja dla osób lubiących oryginalne kompozycje i nietuzinkowe kształty.

Zmiana tapicerki kanapy

W momencie, gdy nie chcemy wymieniać całej kanapy, ponieważ jest ona jeszcze w dobrym stanie, warto rozważyć wymianę tylko i wyłącznie obicia. Mała i niedroga modyfikacja naszej kanapy czy sofy może całkowicie wpłynąć na cały design naszego salonu.

Kolor ścian i dekoracje

Kolory naszych ścian mogą wpływać w wiele różnych sposobów na to, jak wygląda wnętrze. Dzięki jasnym kolorom możemy je optycznie powiększyć, ciemne kolory w połączeniu z białymi ścianami mogą nadać pomieszczeniu modnego kontrastu.

Inną ciekawą dekoracją ściany są fototapety. Któż z nas nie chciałby mieć na swojej ścianie ulubionego widoku jak ośnieżone szczyty gór czy piękne, wysokie fale morza? To wszystko jest możliwe dzięki nowoczesnym fototapetą. W ostatnim czasie producenci dają nam również możliwość stworzenia fototapety z własnych zdjęć! Czy opcja umieszczenia na ścianie własnych wspomnień nie brzmi cudownie? Na pewno taka dekoracja wpłynie nie tylko na postrzeganie przez innych naszego wnętrza, ale i przede wszystkim my sami będziemy chcieli spędzać w tym miejscu jak najwięcej czasu.

Sposobów na odmianę wnętrza salonu niewielkim kosztem jest mnóstwo. Nawet małe dekoracje jak obrazy, czy zmiana stołu, mebli czy koloru ściany znacząco wpłynie na jego design, dlatego chcąc coś zmienić, nie warto zamartwiać się o wysokie koszty. Odmiana salonu nie musi oznaczać gruntownego remontu!