Jesteśmy tylko ludźmi, dlatego miewamy gorsze dni, kiedy gdy nie czujemy się dobrze. Może nam towarzyszyć negatywne samopoczucie pod względem zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Jest to całkowicie normalne, ale należy je zwalczać. Niekiedy atakuje nas ból fizyczny, ale nie na tyle niepokojący, by udać się do lekarza. Zdarza się też, że po wizycie u lekarza ból nie jest zwalczony całkowicie przez leki. Jednym z takich bólów jest ból brzucha. Co na taki ból możesz zaradzić nie wychodząc z domu? Odpowiedź jest prosta i niektórym znana – termofor.

Czym jest termofor i jak go stosować?

Termofor to po prostu gumowy pojemnik na wodę. Do środka takiego termoforu nalewamy ciepłą lub gorącą wodę, a następnie zakręcamy specjalnym korkiem. Najczęściej termofory nie pozostają gumowe, a są "ubierane" w sweterki kojarzące się z ciepłem przynoszonym w zimowe dni lub są przystrajane na małe pluszaki, które są przyjaźniejsze w oczach najmłodszych pociech. W sklepach znajdziemy wiele wzorów, kolorów, a nawet kształtów począwszy od takich puchatych po te z gładką fakturą i wymyślną kolorystyką. Wybór jest zależny jedynie od indywidualnych upodobań kupującego, a wygląd nie definiuje skuteczności. Co należy zrobić z takim "zbiornikiem" napełnionym gorącą wodą? Ten krok należy do tych najprzyjemniejszych, albowiem należy się rozluźnić i przyłożyć termofor do bolącego miejsca i czekać na pierwsze efekty w postaci łagodzenia bólu. Możesz się zrelaksować, a termofor skutecznie odciągnie Twoje myśli. Metoda jest bezpieczna i nie posiada wad, a jedynie należy stosować ją z umiarem wsłuchując się w potrzeby swojego organizmu.

Termofor jako ulga w bóluKiedy należy stosować termofor?

Działanie termoforu jest równie proste, a nawet banalne co jego użycie. Ciepło, jakie emituje, ma za zadanie rozluźnić Twoje mięśnie na przykład brzucha i tym samym zmniejszyć skurcze, które powodują ból. Brzuch jest najczęstszym miejscem, które ulega pomocy tego przedmiotu. Powodów może być bardzo wiele. Zaczynając od bólów menstruacyjnych aż po niestrawności, przepuklinę, kamienie, zespół jelita drażliwego i wrzodów – można by wymieniać przez długi czas wiele więcej bodźców. Warto stosować taką alternatywę dla własnej wygody i komfortu. Dodatkowym powodem jest fakt, że nie zawsze mamy wskazania do przyjmowania leków lub zwyczajnie nie mamy ochoty na przyjmowanie tabletek przeciwbólowych. Naturalna metoda, jaką jest właśnie termofor, może znacznie pomóc i polepszyć sytuację uwalniając Cię od bólu, dyskomfortu oraz złego samopoczucia.