Chłodny wieczór to idealny czas na wyciągnięcie z szafy termoforu. Przyjemnie rozgrzeje on nogi i złagodzi ból mięśni po całym dniu pracy. Wiele osób kojarzy ten przedmiot tylko z wykonanym z gumy przedmiotem – zalewa się go gorącą wodą i korzysta z niego w różnych sytuacjach. Tymczasem na rynku pojawiła się bezpieczniejsza, mająca więcej zastosowań propozycja, dla wszystkich tych osób, które cenią sobie taki produkt w domu. Jest nim termofor z pestek wiśni. Przez to, że nie trzeba wlewać w niego gorącej wody, nadaje się nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Można z niego bezpiecznie korzystać, nie martwiąc się o to, że przedmiot uszkodzi się i narobi w domu niemałych szkód. Jego użytkowanie jest prostsze, jest on tak samo wydajny, a po jego rozgrzaniu ciepło utrzymuje się przez kilka godzin. Może przydać się także w innych sytuacjach, nie tylko do rozgrzewania poszczególnych części ciała.

Do czego może przydać się taki termofor w domu?

Szczególnie w tych domach, gdzie mieszkają dzieci, trzeba mieć pod ręką przedmioty, które mogą w łatwy sposób uśmierzyć niejeden ból czy to brzucha, czy skręconej kostki. Z termoforem z pestek wiśni bez problemu można przygotować łagodzący ból chłodzący okład. Wystarczy, że taki przedmiot umieści się na chwilę w zamrażalniku – gdy uzyska on niską temperaturę, można przyłożyć do spuchniętej kostki. Termofor z pestek wiśni po ogrzaniu między innymi na kaloryferze czy mikrofalówce idealnie sprawdzi się na bolący brzuch czy do ogrzania zziębniętych stóp. Niejedna mama umieści go także w łóżku dziecka, gdy będzie ono miało dreszcze w czasie choroby. Nagrzewanie nim pościeli przed snem nie będzie zajmowało dużo czasu. Taki produkt przede wszystkim jest polecany w pierwszych miesiącach życia malucha, kiedy niemowlę walczy z dręczącymi go po posiłkach kolkami.

Mający wiele zastosowań ekologiczny termofor z pestek wiśniJaki termofor kupić, żeby można było go długo używać?

O taki produkt trzeba dbać i postępować z nim według wskazówek producenta. Już w czasie zakupu warto zadbać o to, żeby miał on dodatkową powłoczkę. Taki produkt, w przeciwieństwie do samego termofora, można prać w pralce. Dbanie o to, żeby powłoczka była czysta, pozwoli na higieniczne użytkowanie przez wiele lat. Trzeba dbać o to, żeby taki termofor z pestek wiśni nie uległ zamoczeniu, nie powinien się też rozerwać. Najkorzystniej kupić go w sklepie specjalistycznym, gdzie sprzedawane są przedmioty trwałe, ekologiczne, wykonane z materiałów odpornych na rozerwanie i inne uszkodzenia mechaniczne. Często wyposażone są w przyjemne dla skóry kolorowe pokrowce.