W trakcie sezonu grzewczego powietrze w naszych domach staje się wyjątkowo suche, co może mieć negatywny wpływ na naszą cerę, może powodować problemy z oddychaniem, wywoływać kaszel i uczucie suchości w gardle. Najprostszym sposobem na zniwelowanie tego problemu, jest nawilżenie powietrza przy wykorzystaniu jednej z kilku dostępnych metod. Możemy korzystać z metod tradycyjnych, okładając kaloryfery mokrymi ręcznikami lub wieszając na nich pojemniki z wodą, która pod wpływem temperatury będzie stopniowo parować. Możemy również skorzystać z nowoczesnych urządzeń nawilżających, takich jak nowoczesne nawilżacze ultradźwiękowe lub tradycyjne nawilżacze parowe.

nawilżacz ultradźwiękowyRodzaje nawilżaczy do domu

W sklepach z urządzeniami dla domu znajdziemy wiele modeli nawilżaczy powietrza o różnorodnej konstrukcji. Podstawowym modelem tego typu sprzętu są nawilżacze tradycyjne, które najczęściej mają formę ceramicznych pojemników na wodę. Taki nawilżacz wystarczy zawiesić na kaloryferze i napełnić wodą. Większą wydajność działania mają nawilżacze elektryczne. Te występują w kilku różnych wariantach. Najprostszą konstrukcją tego typu jest nawilżacz parowy, ale w sklepach znaleźć można również nowocześniejsze wersje takiego sprzętu, czyli nawilżacze ultradźwiękowe i ewaporacyjne. Nawilżacz parowy podgrzewa wodę, która w postaci pary wodnej zostaje rozproszona wewnątrz danego pomieszczenia. Nawilżacz ultradźwiękowy rozbija cząsteczki wody poprzez ultradźwięki. Powstała para wodna w postaci delikatnej mgiełki rozpraszana jest wewnątrz pomieszczenie, w którym ustawiliśmy urządzenie. Para wodna może być podgrzewana lub zimna. Takie nawilżacze znajdziesz na http://www.stadler-form.pl/77-nawilzacze-powietrza. Nawilżacz ewaporacyjny zasysa powietrze z danego pomieszczenia, nawilża je i wypuszcza na zewnątrz. W odróżnieniu od innych nawilżaczy, powietrze nie jest w tym przypadku podgrzewane przez ciepłą parę wodną.

Czym kierować się przy wyborze nawilżacza?

Jeśli zależy nam na jak najniższej cenie, do wyboru mamy nawilżacze tradycyjne lub najprostsze modele nawilżaczy parowych. Gdy zależy nam na wysokiej wydajności działania takiego sprzętu, najlepiej zdecydować się na nawilżacz ultradźwiękowy lub ewaporacyjny. Co warte podkreślenia, praktycznie każdy nawilżacz ultradźwiękowy wyróżnia się niezwykle designerskim wyglądem zewnętrznym, co jest jego wielką zaletą i zachętą do zakupu. Takie urządzenie dobrze wpisuje się w nowoczesny wystrój wielu współczesnych mieszkań, stając się efektownym elementem ich wyposażenia. Warto również zaznaczyć, że najnowsze modele nawilżaczy ultradźwiękowych i ewaporacyjnych mogą być wyposażone w higrometr, dzięki czemu możemy stale monitorować poziom wilgotności powietrza w naszym mieszkaniu.