Już od wielu lat świece są chętnie wykorzystywanym elementem w dekorowaniu wnętrz. Cieszą się ogromną popularnością. I nie ma się co dziwić. Ich największym atutem jest bez wątpienia uniwersalność wykorzystania. Bez trudu dopasujemy je do każdej aranżacji. Świece dekoracyjne do jadalni, kuchni, salonu czy sypialni? Żaden problem! Bogata różnorodność sprawia, że każdy zainteresowany ich zakupem klient, znajdzie taką, która spełni jego najśmielsze oczekiwania. Ciekawą propozycję stanowią głównie kolorowe świece dekoracyjne do jadalni, które za sprawą feerii kolorów i kształtów, można z łatwością wkomponować w każdy styl.

świece dekoracyjne do jadalniŚwiece dawniej i dziś

Z zapisów archeologów wynika, że pierwsze świece pojawiły się 3000 lat temu. Do ich produkcji wykorzystywano wosk pszczeli lub tłuszcz zwierzęcy. Służyły zarówno do oświetlania przestrzeni, ale również do obrzędów religijnych czy magicznych. Współczesne modele są bardziej zaskakujące, zarówno pod kątem formy, jaką przyjmują, jak i koloru. Produkowane z wosku, parafiny lub stearyny z dodatkiem odpowiedniego barwnika, dzięki czemu spełniają oczekiwania wszystkich swoich klientów. Nie jest bowiem problemem znalezienie czarnej świecy dekoracyjnej do jadalni czy fioletowej do sypialni. Wszystko za sprawą zawartości specjalnego barwnika.

Jak dopasować do wnętrza?

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że kolorowe świeczki to unikatowy dodatek do wnętrz w każdym stylu. Przy odpowiednim dobraniu barwy i kształtu, można z łatwością wkomponować je do wielu aranżacji, a zatopione w wosku dodatki, jeszcze bardziej podkreślają unikatowy charakter tychże dekorów. Świetny przykład mogą stanowić umieszczone w jej wnętrzu ziarenka kawy, które sprawiają, że jest to doskonały wybór na świecę dekoracyjną do jadalni. Jeśli bliski naszemu sercu jest popularny w ostatnim czasie styl skandynawski, wówczas modele utrzymane w szarej i beżowej kolorystyce, o klasycznym kształcie, bez dekoracyjnych elementów sprawdzą się najlepiej, z kolei w stylistyce prowansalskiej, bazującej na kobiecości i romantyzmie, optymalną propozycją będą świece w kształcie kwiatów. W loftach poszukiwane są dodatki nawiązujące do starych, pofabrycznych przestrzeniach, stąd też szare, ceglane lub zielone świece w najlepszym zakresie podkreślą osobliwy klimat panujący we wnętrzu. Z kolei wnętrza glamour, bogate w przepych i blask, stawiają na złote lub srebrne dodatki, stąd też świece dekoracyjne do jadalni powinny być utrzymane w tejże kolorystyce.