Alergia pokarmowa to przypadłość, która coraz częściej dotyka psy. Co wtedy zrobić? Po jakie rozwiązania sięgnąć by ułatwić pupilowi funkcjonowanie?

Alergia pokarmowa u psa

Alergie psie zaliczane są w poczet chorób dermatologicznych. To właśnie skóra, jako pierwsza, daje sygnał, że z naszym pupilem dzieje się coś niepokojącego. Gdy u psa pojawia się alergia, zwierzę zaczyna się drapać. Na jego skórze pojawiają się zaczerwienione i podrażnione przez alergen obszary. Jakie jeszcze daje objawy alergia u psa? Jeszcze bardziej nieprzyjemne mogą okazać się torsje oraz biegunki, które także często towarzyszą uczuleniu.

Jak sobie z tym radzić?

Na początek należy zaobserwować, jaki składnik diety potęguje problem alergii u psa, a następnie go wyeliminować. Ogromną pomocą dla psa alergika może być również specjalistyczna karma hypoalergiczna Brit. Czym różni się od zwykłej i jak może pomóc naszemu pupilowi? Otóż karma Brit to odpowiednio zbilansowany suchy pokarm dla psa. Jego formuła wzbogacona została o dodatek składników, które chronią jelita i wątrobę psa oraz redukują patogenną mikroflorę jelitową. Znajdują się w niej również witaminy oraz ważny dla rozwoju mózgu psa kwas foliowy. Brit to również kompleks składników, których zadaniem jest dbałość o zdrowy stan skóry i sierści psa. Tego typu karma, pobudza też siły obronne organizmu. Ze względu na jej skład, można ją stosować w przypadku psów cierpiących na zapalanie jelit, z uszkodzoną wątrobą czy trzustką. Ten rodzaj pokarmu dla psa, odpowiedni jest w wypadku psich seniorów i rekonwalescentów.

Nie tylko dla psa

Firma Brit specjalizuje się również w produkcji karmy hypoalergicznej dla kotów. Właściciele mogą sięgać po nią, nie tylko gdy kot ma alergię. Gama produktów Brit dla kota, to również pokarm przeznaczony dla kotów po kastracji. Różni się on od pozostałych dodatkiem składników, które zapobiegają powstawaniu kamieni w nerkach.

O zastosowaniu karmy – zarówno w przypadku psa, jak i kota – należy zadecydować po konsultacji u weterynarza.