Projektując własną przestrzeń chcemy, aby była funkcjonalna, przejrzysta oraz nowoczesna. Urządzanie własnej łazienki to z pewnością nie lada wyzwanie. Wiele dodatków nawet dla najmniejszej łazienki to niełatwy sprawdzian w odpowiednim ich skomponowaniu. Zbyt duża ich ilość, nawet najpiękniejszych akcesoriów oraz dodatków sprawi, że z naszej łazienki powstanie przytłoczone oraz zagracone pomieszczenie. Najważniejszym jednak punktem każdej łazienki jest miejsce, w którym umieścimy lustro wraz z odpowiednim oświetleniem. Dlaczego? Z tego względu, że jest to miejsce, gdzie tworzymy swój codzienny wizerunek, robiąc makijaż, czy układając fryzurę, który później prezentujemy całemu światu. W dzisiejszym wpisie znajdziecie kilka propozycji dla oświetlenia łazienkowego lustra, aby oprócz swojej użytkowości, lampa stanowiła miejsce dekoracyjne w Twojej łazience.

Kinkiety

Oświetlona twarz podczas wykonywania codziennej pielęgnacji przy lustrze to podstawa. Naszą pierwszą propozycją na oświetlenie przy lustrze są kinkiety, które świetnie będą komponować się na każdej ścianie. Posiadając szerokie, ale niskie lustro, warto zaopatrzyć się w większy, pojedynczy kinkiet, który będziesz mógł umieścić nad górną krawędzią lustra. Tym przypadku sprawdzą się większe kinkiety, bardziej rozbudowane, które oświetlą lustro aż po samo jego końce. W drugim przypadku, gdy posiadamy wąskie oraz długie lustro, sprawdzą się dwa kinkiety, które umocujemy po obu jego stronach. Taki sposób rozmieszczenia lamp, będzie harmonijne rozprowadzać światło oraz przepięknie się prezentować. W sklepach z wyposażeniem do łazienek znajdziesz bogatą ofertę, jeśli chodzi o wybór kinkietów, do którego gorąco zachęcamy.

Oświetlenie LED

Najkorzystniejszym wyborem oświetlenia dla lustra w łazience, będzie oświetlenie LED, które często można zakupić wraz z lustrem do łazienki. Jak to możliwe? Producenci połączyli lampy ledowe wraz z powierzchnią lustra, dzięki czemu przy jednym zakupie zyskujemy dwa cenne elementy wyposażenia dla nasze łazienki. Poza tym taki wybór lamp jest energooszczędny oraz i żywotny. Aby jednka dokonać słusznego wyboru, należy wyposażyć się w lustro od najlepszych producentów luster podświetlanych, aby zamontowane lampy nie raziły nas oraz nie odbijały się od lustra. Często taki wybór, łącząc jednocześnie lustro wraz z efektownym oświetleniem, wygląda bardzo nowocześnie oraz stylowo. Taki element wyposażenia wnętrz, świetnie się sprawdzi dla minimalistycznych oraz surowszych pomieszczeń naszych domowych łazienek.