Mieszkanie o stosunkowo małej powierzchni użytkowej to swoisty problem dla jego użytkownika. Nie ma jednak rzeczy, z którą nie można sobie poradzić. Zabudowa wnęk szafami. 3 drzwiowe szafy to idealne rozwiązanie na maksymalne wykorzystanie każdej wnęki w mieszkaniu, szczególnie w tym o niewielkiej powierzchni użytkowej. Istnieje bardzo dużo firm na rynku, które zajmują się produkcją różnorodnych  szaf na wymiar, a to daje nam możliwość dostosowania jej do naszych własnych potrzeb. Cała kreatywność w stworzeniu odpowiadającej nam zabudowy wnętrza należy więc tylko do nas.

Wybór szafy

ubrania

Szafa 3 drzwiowa im dokładniej będzie dopasowana do  wymiarów naszej wnęki i wysokości ścian, tym bardziej będzie funkcjonalna. Im więcej w niej półek, szuflad, pawlaczy i przegródek tym łatwiej posegregujemy w niej rzeczy na te, których używamy sporadycznie i te które potrzebne nam są na co dzień. Dobrze zaprojektowana szafa 3-drzwiowa kojarzy się głownie z zabudową przedpokoju, co nie jest prawdą gdyż może być ona równie dobrze zabudową pokoju bądź sypialni, a jeśli odpowiednio do wystroju dobierzemy rodzaj drzwi, materiał z jakiego ma być zrobiona, kolor, wszelkie dodatki i urozmaicenia to może być ona również ozdobą każdego pomieszczenia. Najłatwiejsze w użytkowaniu jest zabudowanie w takiej szafie drzwi przesuwnych, które mogą być pełne, w jednym kolorze lub naprzemiennie w kilku barwach, w całości wykonane z luster bądź lustro tylko na jednych drzwiach, na dwóch lub tylko na połowie drzwi.

Funkcjonalność szafy 3 drzwiowej.

Wykonane na wymiar szafy 3 drzwiowe daje wiele możliwości logicznego uporządkowania posiadanych ubrań, obuwia i wszelkich przedmiotów mniej lub bardziej eksploatowanych. Wnętrze jej dopasowujemy dokładnie tak, jak tego potrzebujemy. Odpowiednim zagospodarowaniem wnętrza szafy jest pozostawienie w niej przestrzeni o szerokości jednych drzwi tj. ok 80 cm. i o wysokości mniej więcej 3/4 naszego wzrostu na przechowywanie odzieży, która wymaga używania wieszaków czyli kurtki, płaszcze, spodnie, sukienki itp. Dolna część pod wieszakami doskonale sprawdzi się jako miejsce na obuwie. Szerokość drugich drzwi możemy zabezpieczyć w półki o różnych wysokościach, a wypełnieniem szerokości trzecich drzwi mogą być tylko szuflady bądź szuflady na przemian z półkami. Bardzo ważną rzeczą są również pawlacze. Ponieważ nasz wzrost na ogół nie przekracza 2,00 m. więc logicznym jest aby pawlacze umieścić u samej góry szafy aż do sufitu, które najlepiej jeśli  zostaną wykorzystane do przechowywania takich rzeczy, po które sięgamy dwa razy do roku np. choinka świąteczna, bombki, ozdoby świąteczne, drobne sprzęty i narzędzia używane do remontów.