Chyba wszyscy zgodzą się z tym, że sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach. Przecież to tu właśnie ładujemy nasze baterie w nocy, aby pełni energii życiowej rozpocząć nowy dzień. Dlatego też tak ważnym jest, żeby mimo wszelakich problemów, w postaci niskiego metrażu pomieszczenia lub małego budżetu przeznaczonego na jego metamorfozę, wykorzystując wszystkie znane nam triki z poduszkami ozdobnymi i nie tylko, stworzyli swoje małe królestwo odpoczynku.

Moja sypialnia jest zbyt mała

Często zdarza się tak, że w realizacji naszej wizji wnętrza, przeszkadza mały rozmiar pokoju przeznaczonego na sypialnię. Faktycznie może być to problemem, ale trzeba wykazać się pomysłowością oraz sprytem, by małą przestrzeń urządzić z głową i dobrym smakiem. Przy odrobinie kreatywności oraz znajomości paru pomysłowych zagrywek, można sprawić, że nasza sypialnia będzie sprawiać wrażenie większej i znacznie podniesie się też poziom jej funkcjonalności.

Meble muszą wyglądać “lekko”

Kiedy jesteśmy mocno ograniczeni rozmiarem pokoju, podczas wybierania łóżka, a także mebli lepiej postawić na nowocześniejsze rozwiązania stylistyczne. Przepych nie jest tu wskazany, czyli im mniejsze łóżko tym lepsze, im mniej poduszek ozdobnych i dodatków, tym lepiej. To samo tyczy się komody, czy innych mebli, które planujemy umieścić w przestrzeni sypialnianej. Koniecznie musimy zwrócić uwagę też na ich praktyczność, ponieważ przy małym metrażu pomieszczenia, wszelakie elementy wysuwane, zasuwane, składane i rozkładane, są nam jak najbardziej na rękę. Dzięki temu z łatwością i rozmysłem pochowamy dodatkowe poduszki ozdobne lub narzutę na łóżko.

Skupmy się na kolorach

Wybierając odpowiednią farbę do naszej sypialni, przemyślmy dokładnie co pomoże nam w uzyskaniu efektu powiększonej przestrzeni. Zdecydowanie wybierajmy jasne kolory myśląc o ścianach, ale wybierając odcień sufitu, możemy dla kontrastu pomalować go ciemną farbą, aby nadać naszemu wnętrzu trochę więcej charakteru. Analogicznie starajmy się dobrać kilka prostych dodatków, takich jak firanka pod barwę sufitu lub poduszki ozdobne w tym samym kolorze, miast dekoracyjnego zagłówka łóżka.

Mniej znaczy więcej!

Postaw na minimalizm i ciesz się modną, nowoczesną oraz pomysłową sypialnią. Pamiętajmy o tym, że mając do dyspozycji małą przestrzeń, bardzo łatwo, przy natłoku pomysłów, po prostu przeładować ją. Dopełniając nasz wystrój żyrandolem, roletami, dobierając poduszki, ozdobne ramki lub inne designerskie akcesoria domowe, pamiętajmy by robić to z rozmysłem i równowagą.

Więcej ciekawych inspiracji wnętrzarski znajdziesz na http://www.artmini.pl/pol_m_Poduszki-ozdobne-215.html.