Pawilon jest zwykle rozumiany jako prostsza i drobniejsza konstrukcja, a jednocześnie bardziej prowizoryczna. Zazwyczaj są to namioty ogrodowe, które są zamontowane na metalowych lub drewnianych ramach. Na przykład pawilon często nie ma podłogi ani ścian bocznych, a dach jest zwykle wykonany z materiału. Z drugiej strony będziemy nazywać konstrukcje altanowe z solidnym dachem wykonanym z desek pokrytych gontem lub cegłami bitumicznymi. W nowoczesnej wersji dach będzie składał się z arkuszy poliwęglanu.

Krótka charakterystyka

Poczujmy się jak w bajce, czyli pawilony na wodzie!Dzięki materiałowemu dachowi pawilony wyglądają na lekkie i są instalowane szczególnie tam, gdzie wymagana jest taka lekkość: nad basenami lub na plaży. Konstrukcja ramy i tkaniny nadają im lekkości, które zwykle zawieszane są na drążkach w pawilonach. Zasłony tego typu można zebrać w wiązkę na belkach i zawiesić luźno, tworząc ruchome ściany. Wszystko zależy od stylu, w jakim pawilon jest utrzymywany. Na przykład poniżej widzimy strukturę z luźno wiszącymi śnieżnobiałymi zasłonami i ciemnobrązowymi deskami. Warto jest zatem postawić na pawilony na wodzie.

Producent pozwala pomalować konstrukcję na dowolny kolor, co tworzy dość dużą możliwość aranżacji. Klienci, którzy wybiorą ten pawilon, często decydują się na jego pomalowanie na jasny kolor. Bez względu na farbę należy również impregnować drewno. Przed zainstalowaniem pawilonu w ogrodzie - zwłaszcza, że ma drewnianą podłogę - podłoga powinna składać się z betonowych bloków lub kostki brukowej. Trzeba o tym pamiętać decydując się na pawilony na wodzie (https://architectu.pl/aktualnosci/Pawilon-na-wodzie-w-Brazylii). Niektóre pawilony mogą być zwodniczo podobne, są podobne wizualnie, a czasami ramę można przymocować do podłogi, dzięki czemu konstrukcja będzie trwałym elementem ogrodu lub tarasu. W tym przypadku czynnikiem decydującym o klasyfikacji pawilonu jest dach materiałowy, który w przeciwieństwie do kolców, w których dach nie jest regularnie demontowany, nadal można go usunąć na zimę.

Kolejne kwestie ...

Oprócz drewna lekka konstrukcja pawilonów często składa się również z aluminium lub stopów metali. Ze względu na fakt, że metal jest zdecydowanie bardziej odporny na obciążenia niż drewno, elementy konstrukcyjne mogą tutaj być cieńsze niż drewno. Jeśli chcemy porównać drewno z metalem, trzeba powiedzieć, że metal lepiej niż drewno toleruje bliskość winorośli. Ponadto metalowe rury przybierają oryginalne kształty, które są trudno dostępne dla drewna, jeżeli chodzi o pawilony na wodzie. Można powiedzieć, że to tylko huśtawka z dachem, ale tutaj jest dodatkowa funkcja rozkładania sofy w funkcję łóżka. Teraz, gdy wspomnimy, że istnieje możliwość zamknięcia moskitiery po obu stronach, otrzymujemy wspaniałe miejsce na relaks w ogrodzie.