Aranżacje w stylu nowoczesnym bywają rozmaite. W łazience często styl ten łączy się z atmosferą luksusu. Dla zyskania luksusowego charakteru ważne są dodatki, oświetlenie, pomysłowy projekt. Ważne są też kolory płytek ceramicznych. W nowoczesnej luksusowej łazience widać trzy główne trendy.

Łazienka w szarościach, czerni i bieli

płytki do łazienki

Modne teraz kolory to czerń, szarość i biel. Na czasie jest także połączenie tych barw. Już samo to zestawienie zapewnia elegancję. Łatwo więc z takimi płytkami i z taką kolorystyką zyskać luksusowe wnętrze. Czerń najczęściej pojawia się w akcentach. Wybiera się więc zwykle płytki do łazienki w kolorze szarym oraz białym. Na ścianie nie muszą być wszystkie takie same. Jeśli łazienka jest duża, to część ścian może być wyłożona płytkami ciemnoszarymi czy nawet czarnymi. Łazienka z płytkami szarymi, białymi i czarnymi to wnętrze chłodne i oryginalne.

Płytki we wnętrzu inspirowanym naturą

Nowoczesne wnętrze może być inspirowane naturą. W takiej łazience pojawiają się typowe jej kolory, czyli szarości, brązy, beże i odcienie zieleni. W łazience, która ma być zarazem i luksusowa, warto by było sporo brązu i szarości. To kolory dodające elegancji. Warto wybrać zróżnicowane płytki do łazienki, nie tylko pod względem koloru, ale też zestawiając jednolite ze wzorzystymi. Wzory muszą odnosić się do natury. Ciekawa opcja to także płytki drewnopodobne. Łazienka nowoczesna, luksusowa i w kolorach natury to wspaniałe wnętrze dla wypoczynku.

Płytki łazienkowe w żywym kolorze

Inna opcja to płytki w żywym kolorze. Nie znajdują się one jednak w całej łazience, ale na wybranym obszarze ścian. Łączy się je z płytkami w neutralnym kolorze np. szarym. Barwniejsze akcenty czynią łazienkę bardziej atrakcyjną. Trzeba tylko zdecydować się na takie płytki do łazienki, które ułatwią nadanie jej luksusowego charakteru. Mogą być np. bordowe, ciemnoniebieskie albo szmaragdowe. Nie wszystkie kolory kojarzą się z elegancją i te utrudnią zyskanie wrażenia luksusu. Kolorowe akcenty znajdują się zazwyczaj na ścianach. Na podłodze w łazience znajdują się płytki w kolorze neutralnym. Barwa neutralna i mocny akcent... Warto puścić wodze wyobraźni, takie wnętrze może być luksusowe i ekstrawaganckie. Im większe wnętrze, tym większe może być jego zróżnicowanie. Może być więcej kolorów płytek. Mogą być większe płaszczyzny barwnych akcentów czy kolorów ciemnych. Przy stylu nowoczesnym dba się o przestronność, więc w małej łazience powinny przeważać jasne płytki. Wszystkie zaproponowane tu kolory łazienek to wybór ponadczasowy.