Każdy, kto pracuje fizycznie w budownictwie wie, jak istotna jest kwestia ubioru. Odpowiednie obuwie, oraz ubranie robocze powinno spełniać kila warunków, które poprawią bezpieczeństwo i komfort pracy. Odzież robocza powinna być bezpieczna. W zależności od czynności, jakie wykonujemy powinna być ona odpowiednio dobrana. Szczególną uwagę należy zwrócić na wystające elementy, które mogą być niebezpieczne podczas pracy z elektronarzędziami.

Ubranie robocze powinno być wykonane z trwałych materiałów, które będą chroniły przed urazami. Oczywiście dla właściciela firmy istotne jest, by odzież robocza była charakterystyczna i wyróżniała jego pracowników. Idealnie jest, gdy odzież robocza ma nadrukowane logo i nazwę firmy wraz z numerem kontaktowym. Wówczas taki pracownik staje się chodzącą reklamą, oczywiście pod warunkiem, że jest to trzeźwy i kompetentny pracownik. Buty powinny być wygodne, lecz jednocześnie chronić stopę, która podczas prac budowlanych często jest bardzo narażona na uszkodzenia spowodowane upuszczeniem ciężkich przedmiotów.

Odpowiednio dobrany komplet dla pracownika powinien być zatem bezpieczny, estetyczny i dopasowany rozmiarowo. Wówczas takie ubranie robocze będzie spełniać swoją funkcję.