Najbezpieczniejszym i najbardziej wygodnym rozwiązaniem jest zakup kompletu – bramy i napędu. W ten sposób unikamy niespodzianek wynikających ze złego doboru siły napędu względem masy bramy lub jej konstrukcji. Oczywiście jest to sytuacja idealna. Często napęd do bramy garażowej jest luksusem (http://jusyrsklep.pl/pl/napedy-do-bram-automatycznych_naped-do-bramy-garazowej), na który w danym momencie nas nie stać. Jeśli jednak z czasem zdecydujemy się zaopatrzyć bramę garażową w napęd elektryczny, warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę dokonując takiego zakupu.

[caption id="attachment_367" align="alignleft" width="243"]napęd do bramy garażowej Wybierz odpowiedni napęd do bramy garażowej[/caption]

Pierwsze i najważniejsze to moc bramy. Siła ciągnięcia i pchania napędu musi być ściśle dopasowana do masy bramy. Jeśli moc napędu będzie zbyt mała, brama będzie otwierała się bardzo wolno, może nie otwierać się do końca, albo nie otwierać w ogóle – tak może zdarzyć się w przypadku bram segmentowych górnych. Zbyt duża moc to z kolei niepotrzebne generowanie kosztów i konieczność dokładnej konfiguracji napędu – źle skonfigurowany napęd o zbyt dużej mocy może doprowadzić do uszkodzenia bramy.

Po drugie, liczy się szybkość przesuwu oferowana przez konkretny napęd do bramy garażowej. Szybkość przesuwu może być różna dla urządzeń o podobnej lub nawet tej samej mocy, dlatego od razu warto zainwestować w sprawdzony, markowy sprzęt, który oferuje odpowiednio dużą szybkość przesuwu bramy garażowej. Dobrej jakości napęd to skrócenie czasu oczekiwania na otwarcie i zamknięcie bramy, a tym samym mniej naszych frustracji.

Kwestia trzecia to kwestia sterowania. Napędy sterowane radiowo to współcześnie standard. Warto jednak zwrócić uwagę na częstotliwość konkretnego modelu nadajnika, jego zasięg oraz czy dołączony jest do niego system zmiany kodów do bramy. Tylko w ten sposób unikniemy niespodzianek z przypadkowym otwieraniem naszej bramy garażowej przez sąsiadów korzystających z własnych nadajników. System kodów to także lepsze zabezpieczenie przez niepożądanymi intruzami.