Wchodząc na tak zwany Open Space, można zauważyć wiele charakterystycznych elementów, które powtarzają się we wszystkich korporacjach i na wszystkich infoliniach. Oczywiście niektóre biura przygotowywane są w taki sposób, by tworzyły klimat biznesowy, dzięki któremu pracownicy będą o wiele wydajniejsi. Te mniej prestiżowe sale, zazwyczaj są już nieco nadgryzione zębem czasu, przez co nie prezentują się tak okazale, a ich pracownicy często narzekają na panujące warunki. Jest jednak wspólny element, który łączy obydwa te miejsca – są to szklane ścianki, które odgradzają zazwyczaj kierownictwo, od klasycznych pracowników. Czy zastanawialiśmy się kiedyś, czemu takie pomieszczenia są wydzielane i czemu szklane ścianki mają służyć? Wielu osobom może wydawać się, że kierownicy i dyrektorzy chcą jedynie pokazać swoją wyższość nad pozostałymi osobami w biurze, odgradzając się od nich i pokazując, że ich praca jest lepsza. Otóż jest to błędne myślenie, a ten popularny element posiada dużo większą funkcjonalność, niż wydaje się większości osób.

ścianki szklaneSzklane ścianki i wyciszanie pomieszczeń

Firmy zajmujące się produkcją takich elementów wyposażenia, często oferują również możliwość montażu, a użytkownicy posiadają możliwość korzystania z wielu dodatków. Świetnym przykładem są m.in. wyciszenia, dzięki którym wszystkie odgłosy rozmawiających pracowników, przestają być problematyczne – drogi czytelniku, możesz wierzyć na słowo, że w miejscach, gdzie pracuje ponad 100 konsultantów, hałas jest niezwykle duży i może rozpraszać on osoby zajmujące się planowaniem i rozkładaniem działań sprzedażowo-marketingowych na części pierwsze. Spotkania, na których omawiane są między innymi plany firmy, to zazwyczaj poważne rozmowy, gdzie można spotkać naprawdę poważne kwoty pieniędzy, więc głośna rozmowa innych osób, nieinteresujących się danym tematem, nie powinna rozpraszać uwagi.

Stały nadzór tego, co dzieje się na sali sprzedażowej

Głównym zadaniem kadry kierowniczej jest pilnowanie, by realizowany plan firmy był stale wykonywany i nadzór nad pracownikami, którzy wykonują powierzone im zadanie. Oczywiście, jeśli ktoś ma jakieś pytania, kierownicy powinni oferować wartości merytoryczne i być stale w zasięgu ręki interesantów – dlatego nawet, jeśli chętnie zamykają się w innych pomieszczeniach, by móc pracować w spokoju, to szklane ścianki oferują możliwość weryfikacji, co dzieje się przy innych stanowiskach pracowniczych. Konsultanci również w szybki sposób mogą sprawdzić, czy kierownik jest w swoim biurze i można iść ze swoim problemem, czy należy szukać go gdzieś indziej. Jeżeli interesuje Cię zamówienie ścianki szklanej z montażem zajrzyj na stronę Zakładu Szklarskiego Wolfglas: http://wolfglas.pl/produkcja-i-montaz-scianek-szklanych.html.