karma dla kotaKoty lubią chodzić własnymi ścieżkami, ale też cenią sobie spokój domowego zacisza. Nie wymagają tyle uwagi co psy, dlatego chętnie przygarniane są do niedużych mieszkań, w których inne zwierzęta nie czują się komfortowo.

Koty są indywidualistami i lubią same wybierać sobie miejsce do spania, relaksu czy spożywania posiłków. Dlatego warto już na samym początku wskazać pupilowi gdzie jest jego posłanie, kuweta, a gdzie znajduje się karma dla kota. W ten sposób sami ustalimy reguły, do których nasz przyjaciel będzie się dalej stosował. Dotyczy to przede wszystkim niewielkich wnętrz, w których nie ma miejsca na zwierzęcą samowolkę. Połączenie małego mieszkania i kota jest jednak możliwe, trzeba tylko odpowiednio urządzić pokój. Można zrobić to w taki sposób, aby w pomieszczeniu wciąż panowała harmonia, a wyposażenie dla kota współgrało z wnętrzem.

Dekoracyjny drapak

Jedynym z podstawowych elementów jest drapak, często połączony z budką i małym legowiskiem. Dobrze wykonany drapak może stać się jednocześnie oryginalną ozdobą salonu – wystarczy dobrać odpowiednią kolorystykę. Istotny jest także kształt konstrukcji – najlepiej sprawdzą się te strzeliste i dość wysokie.

Kanapa dla kota

Bardzo ciekawym pomysłem są meble dla kotów, które wyglądają jak miniaturki prawdziwych mebli salonowych. Taki zabawny akcent pasuje do każdego wnętrza, zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego.

Designersko

Prawdziwym hitem są designerskie legowiska, które przypominają wyglądem półki. Takie legowiska można przymocować do ściany i wkomponować wizualnie w podobne kolorystycznie półeczki na drobiazgi i książki.

Oryginalnie

Wszyscy, którzy szukają czegoś jeszcze bardziej oryginalnego powinni zastanowić się nad samodzielnym zaadaptowaniem przedmiotów, które odpowiadają wielkością i nie są już potrzebne. Może to być stara, skórzana walizka przerobiona na miejsce do spania, ozdobna, długa donica wyłożona miękkim kocykiem lub rzeźbiona szuflada z materacykiem.

Miejsce do karmienia

Koty są czyściochami, jednak nie przywiązują dużej wagi do estetyki okolic własnej miski. Rozrzucona karma dla kotów po podłodze to norma w domu każdego właściciela. Z tego powodu miejsce do posiłków lepiej urządzić w kuchni, gdzie nasz pupil będzie mógł w spokoju nabrudzić podczas jedzenia, a my nie będziemy mieli problemu ze sprzątaniem.