W czasach, gdy większość osób dysponuje własnym telefonem komórkowym lub smartfonem, obecność dodatkowych zegarów, jako elementu wyposażenia mieszkania lub domu, wydaje się całkowicie zbędna. Tymczasem, czy to z uwagi na dużą dekoracyjność tego typu przedmiotów, czy też z uwagi na żywiony do nich sentyment, zegar ścienny lub stołowy wciąż stanowi nieodłączny element wyposażenia wielu współczesnych wnętrz mieszkalnych i użytkowych. A jaki konkretnie rodzaj zegara warto mieć w swoim domu?

Rodzaje zegarów

Jeśli dysponujesz wolną ścianą, którą chciałbyś ciekawie zagospodarować, jednym z najprostszych sposobów jest kupno zegara ściennego. Tego typu przedmioty są powszechnie dostępne i tanie, a oferowany przez nie poziom dekoracyjności wydaje się niczym nieograniczony. Wystarczy sięgnąć po zegar pasujący do sposobu aranżacji danego pomieszczenia. Na rynku znajdziemy tysiące różnych modeli zegarów o tradycyjnych, nowoczesnych lub całkowicie fantazyjnych kształtach, w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarowych. W sprzedaży dostępne są również zegary w stylu retro, ale o nowoczesnym wnętrzu, zasilane bateriami. Taki zegar nie musi być nakręcany. Wystarczy jedynie od czasu do czasu wymienić w nim baterie na nowe. zegar domowy

Popularne zegary

Innym popularnym rodzajem czasomierza, jaki może przydać się w każdym domu, jest zegar stołowy. Ten rodzaj zegarów został przystosowany do ustawienia na meblach lub na stole i w zdecydowanej większości przypadków wyróżnia się bardzo wysokim poziomem dekoracyjności. Zegary stołowe dawniej cieszyły się większą popularnością, ale nawet dziś spotkać można wielu miłośników tego typu konstrukcji. Jedną z odmian czasomierzy stołowych są budziki. To najczęściej niewielkie zegary wyposażone z głośny sygnał dźwiękowy pełniący funkcję alarmu-budzika. Dawniej były to przede wszystkim zegary mechaniczne – nakręcane. Współcześnie najczęściej są to konstrukcje zasilane bateriami, a niekiedy bezpośrednio prądem elektrycznym pobieranym z gniazdka elektrycznego. Specyficznym rodzajem takich zegarów są radiobudziki, czyli rodzaj zegara połączonego z radiem.