Budowa wymarzonego domu to często wiele wyrzeczeń i trudu.  Poświęcenie to jednak wynagradza nam z nawiązką dzień, w którym możemy wprowadzić się do nowego lokum i z lubością delektować się jego wnętrzem. Budując i urządzając dom bardzo często zastanawiamy się nad materiałami na schody i podłogi jakie powinniśmy wybrać. Często rozważamy czy postawić na jakość i styl, czy też może wybrać tańsze zamienniki, które wciąż dobrze wyglądające - posłużą nam jednak o dobrych kilka lat krócej...

Aranżacja wnętrza nowego domu

 stopnie granitoweW momencie kiedy wszystkie prace remontowo - budowlane mamy już za sobą właściwie przejść możemy do czynności, która dla większości ludzi bywa podczas budowania domu najbardziej przyjemna. Chodzi tutaj oczywiście o urządzanie jego wystroju oraz aranżację wnętrza.  W momencie tym mamy największe pole do popisu, bowiem możemy urządzić wnętrze upragnionego domu w wybranym przez siebie stylu, zgodnie z własnym gustem, charakterem i upodobaniem. W ostatnich latach w aranżacji domów i mieszkań niezmiennie dominują: niezwykle przytulny skandynawski styl, nawiązujący do minionych lat styl vintage, pełen przepychu styl glamour oraz uniwersalny i ponadczasowy styl klasyczny. Jeżeli dobór elementów wystroju domu oraz komponowanie ze sobą poszczególnych jego elementów nie nastraja nas zbyt optymistycznie - zadanie to zawsze możemy zlecić profesjonalnej dekoratorce lub dekoratorowi wnętrz, którzy pomogą nam stworzyć coś gustownego i stylowego oraz doradzą od jakich producentów najlepiej zamawiać wszelkie meble, materiały i dodatki.

Solidność i elegancja...

Podczas urządzania domu często stoimy przed dylematem z jakich tworzyw powinniśmy wykonać posadzki, schody, parapety oraz blaty. Zastanawiamy się jakie materiały wybrać, aby elementy te zostały wykonane solidnie, a jednocześnie bez rujnowania naszego portfela. Dom to jednak inwestycja na lata dlatego nie warto zadowalać się tanimi materiałami i zdecydowanie najlepiej jest postawić na stopnie granitowe, blaty oraz parapety, które będą nie tylko długo nam służyły, ale także prezentowały się nad wyraz pięknie i stylowo. Kupując stopnie granitowe na schody pamiętajmy, aby wybierać sprawdzonych, najlepiej krajowych producentów. Przy wyborze elementu jakim są stopnie granitowe zadbać powinniśmy także o to, aby posiadały one antypoślizgową powłokę oraz były odporne na blaknięcie koloru. Najlepiej jeśli parapety, blaty kuchenne oraz schody wykonane będą z tego samego koloru granitu(można je kupić np. tutaj https://granitnaturalny.pl/stopnie-blokowe) oraz kolorystycznie skomponowane z pozostałymi elementami wystroju naszego nowego domu.