Wiele osób o wiele bardziej lubi dawać prezenty aniżeli je otrzymywać. W przypadku tych ludzi cały proces obdarowywania drugiej osoby związany jest nie tylko z wyborem prezentu, ale też jego właściwym zapakowaniem. Zamiast wykorzystywać klasyczny papier do pakowania, warto zainwestować w inne rozwiązania: opakowania tekturowe, folię, płócienne torebki.

Oczywiście, ile prezentów i osób obdarowywanych, tyle sposobów ich zapakowania. Każdy prezent powinien być dawany od serca, nawet jeśli przygotowany jest dla osoby, którą słabo znamy. Kreatywny sposób zapakowania sprawia, że widać nasze zaangażowanie w przygotowanie upominku, a dla wielu osób znaczy to tyle samo, co dopasowanie prezentu do ich potrzeb.

A może w karton?

opakowania tekturoweCiekawym pomysłem jest wykorzystanie opakowań tekturowych, które mamy dostępne w swoim domu. Oczywiście, możemy kupić gotowe kartony w odpowiednim rozmiarze, cóż to jednak za przyjemność? O wiele lepiej będzie wybrać do schowania prezentu opakowania tekturowe np. po zakupionych butach. Najpierw trzeba je obkleić ozdobnym papierem, który możemy wybrać dowolnie, według np. wieku osoby obdarowywanej czy też jej preferencji estetycznych. Następnie do pudełka wkładamy wypełnienie, a potem całość zamykany i zapieczętowujemy np. wstążką. Wystarczy dołączyć bilecik i prezent gotowy!

Do woreczka…

Modnym i ciekawym pomysłem na prezent jest wykorzystanie rozmaitych woreczków. Dotychczas wiele osób wybierało przede wszystkim woreczki z cienkiej siatki, np. organzy; teraz o wiele modniejsze są naturalne materiały, przede wszystkim bawełna czy len. Woreczki można uszyć samodzielnie albo zakupić w sklepach z dekoracjami. Niektóre z nich można również na życzenie opatrzyć konkretnym tekstem czy obrazkiem. W ten sposób staną się one doskonałym opakowaniem prezentowym, które obdarowana osoba może wykorzystać powtórnie, np. do przechowywania biżuterii czy cennych drobiazgów.

W prostej formie

Podobnie jak naturalne materiały, modne są obecnie rozmaite rozwiązania oparte na minimalizmie oraz prostocie. W ten sposób warto wykorzystać opakowanie tekturowe w połączeniu z prostym papierem szarym do pakowania, a do tego – sizalowym sznurkiem. Do prostego pudełka wkładamy wypełnienie i prezent, a następnie całość pakujemy w szary papier i przewiązujemy zwykłym sznurkiem sizalowym. Urozmaiceniem może być ładna naklejka czy inny, ciekawy dodatek, np. ręcznie kaligrafowane życzenia.

Zaletą większości kreatywnych pomysłów na pakowanie prezentów jest dostępność komponentów oraz niezwykły, ostateczny wygląd całości. Opakowania tekturowe (https://zingpack.com.pl/pol_m_Opakowania-tekturowe-306.html) , zwykły papier ozdobny, prosty sznurek – to wszystko niskim kosztem znajdziemy na wyciągnięcie ręki.