karnisze sufitoweDziedzina rozmaitych karniszy jest ogromna, bo duże jest również zapotrzebowanie na tego typu sprzęt. Przy okazji każdego większego remontu dba się o wymianę karniszy, zazwyczaj na bardziej nowoczesne oraz lepiej pasujące do wystroju wnętrza. Nie inaczej jest z karniszami sufitowymi, które w niektórych okolicznościach mogą być ogromnie przydatne.

Zazwyczaj karnisz montuje się do ściany, na której leży okno, ponad wnęką, w jakiej zostało umieszczone. Niestety, nie zawsze jest to możliwe – nieraz ściana jest na to zbyt krucha czy za mało nośna, aby utrzymać karnisz z dodatkowym obciążeniem firan i zasłon. W innych przypadkach przestrzeń do przykręcenia karnisza jest po prostu za mała. Wówczas sprawdzają się karnisze sufitowe, które można umieścić nad oknem, po prostu przykręcając je do sufitu. Mają one różną formę, od klasycznych karniszy aż po nowoczesne szyny sufitowe. 

Karnisze sufitowe można dobierać względem ogólnego wystroju mieszkania, własnych preferencji wizualnych oraz tego, co po prostu jest wygodne. Trzeba tylko dobrze wybrać rozmiar oraz formę wykończenia karnisza.