Dekoracje, które znajdują się w naszych mieszkaniach powinny pasować do stylu wystroju całego wnętrza oraz odpowiadać naszym gustom. Ponadto, urządzenia, które kupujemy powinny być również funkcjonalne oraz pożyteczne. Musimy także pamiętać, że dużą rolę w naszych mieszkaniach odgrywa światło. To dzięki niemu zbudować możemy wspaniały nastrój oraz atmosferę, w której wszyscy domownicy będą czuli się świetnie. Ostatnio bardzo modne są nie tylko lampy, ale również bardzo oryginalne abażury. Ten drobny dodatek może zmienić wystrój całego pokoju. Żeby pokój stał się bardziej atrakcyjny wystarczy wybrać ciekawy oraz modny abażur.

Kolor

Współczesne elementy dekoracyjne mają bardzo minimalistyczne wzornictwo, natomiast kolory są intensywne oraz szałowe. Nawet jeśli w naszym pokoju dominują kolory stonowane, możemy ożywić go wybierając żywe i ciekawe abażury.

abażury

Geometryczne wzory

Oczywiście, wszystkie wzory najlepiej eksponują się na gładkim tle. Przesadzone wzornictwo, może być odbierane jako kiczowate. Koła, kwadraty, czy nachodzące na siebie linie widoczne na abażurach będą hitem nadchodzącego sezonu. Niezwykle modne są także motywy florystyczne. Delikatne kwiaty w intensywnych kolorach będą stanowiły bardzo ciekawy kontrast, który z pewnością przyciągnie uwagę wszystkich domowników.

Wielkość

Abażury, które wybieramy do swojego mieszkania muszą mieć również odpowiednią wielkość. Pod uwagę powinniśmy brać nie tylko kolor, wzór, czy cenę lampy, ale także jej rozmiar. Chcąc umieścić lampę w salonie możemy zdecydować się na większy model. Natomiast te, które będą stały, czy też wisiały w sypialni powinny być mniejsze oraz delikatniejsze. Będą wówczas nastrajać swoim światłem. Abażury, które będziemy chcieli postawić w łazience również powinny być nieco mniejsze. Wówczas nie będą zabierały wiele miejsca i również będziemy mogli zawdzięczać im nastrojowość oraz wspaniały nastrój. W końcu nic nie daje takiego odprężenia, jak gorąca kąpiel po długim i wyczerpującym dniu pełnym obowiązków.