Przyjęcie w ogrodzie jest czymś, co nieodmiennie kojarzy się nam z latem. Nic dziwnego – to wtedy aura szczególnie sprzyja spotkaniom z przyjaciółmi i rodziną na świeżym powietrzu. Sprawdźmy, jak dodatkowo uprzyjemnić ten czas, tworząc ciekawą aranżację do pawilonu ogrodowego.

Na początku warto zaznaczyć, że jeśli posiadamy ogród, ale z różnych względów nie możemy postawić na nim altany, to pawilon ogrodowy wydaje się idealnym rozwiązaniem. Można go złożyć i rozłożyć w dowolnej chwili, a dodatkowo jest on na tyle elastyczny, aby stanowić zarówno wygodny, przewiewny namiot, jak i chronić przed deszczem i wiatrem. Wystarczy go odpowiednio przybrać.

Sztuczne oświetlenie na wieczory

Jeśli chodzi o oświetlenie, mamy kilka opcji do wyboru. Pierwszą, najprostszą, jest zastosowanie lampek LED połączonych w łańcuch – trzeba się jedynie upewnić, że są one przeznaczone do zastosowania na zewnątrz i zostaną podłączone do odpowiedniego przedłużacza. Taka opcja jest dziś łatwo dostępna i dobrze oświetli nawet większy pawilon ogrodowy – do wyboru mamy bowiem różne długości łańcuchów z rozmaitą ilością światełek. Opcją alternatywną jest zakupienie specjalnych lampek na baterie słoneczne – dają one mniej światła, ale są bezpieczniejsze np. w gorszej pogodzie.

Romantyczna aranżacja

Jeśli przyjęcie jest robione z jakiegoś bardziej nastrojowego powodu, np. jest małym przyjęciem weselnym, możemy pokusić się o ozdoby, które jednocześnie będą praktyczne. Dobrze sprawdzają się zrobione albo kupne lampiony, do których możemy wstawić zabezpieczone świeczki – dadzą nieco łagodniejsze światło, które delikatnie oświetli pawilon ogrodowy. Jeśli dodatkowo nasączymy materiał lampionów przyjemnymi olejkami eterycznymi, np. cytronelą czy lawendą, możemy liczyć na przyjemny aromat i brak owadów – co również będzie wygodne, jeśli planujemy w pawilonie spędzić cały wieczór. Oczywiście, prócz oświetlenia możemy pawilony ogrodowe ozdobić również ręcznie wykonanymi łańcuchami czy specjalnymi kulami z papieru, a także specjalnymi zasłonkami z cekinów. Wszystko zależy od okazji oraz naszej wyobraźni.