Kocie akcesoria we wnętrzu

karma dla kotaKoty lubią chodzić własnymi ścieżkami, ale też cenią sobie spokój domowego zacisza. Nie wymagają tyle uwagi co psy, dlatego chętnie przygarniane są do niedużych mieszkań, w których inne zwierzęta nie czują się komfortowo.

Koty są indywidualistami i lubią same wybierać sobie miejsce do spania, relaksu czy spożywania posiłków. Dlatego warto już na samym początku wskazać pupilowi gdzie jest jego posłanie, kuweta, a gdzie znajduje się karma dla kota. W ten sposób sami ustalimy reguły, do których nasz przyjaciel będzie się dalej stosował. Dotyczy to przede wszystkim niewielkich wnętrz, w których nie ma miejsca na zwierzęcą samowolkę. Połączenie małego mieszkania i kota jest jednak możliwe, trzeba tylko odpowiednio urządzić pokój. Można zrobić to w taki sposób, aby w pomieszczeniu wciąż panowała harmonia, a wyposażenie dla kota współgrało z wnętrzem.

Dekoracyjny drapak

Jedynym z podstawowych elementów jest drapak, często połączony z budką i małym legowiskiem. Dobrze wykonany drapak może stać się jednocześnie oryginalną ozdobą salonu – wystarczy dobrać odpowiednią kolorystykę. Istotny jest także kształt konstrukcji – najlepiej sprawdzą się te strzeliste i dość wysokie.

Kanapa dla kota

Bardzo ciekawym pomysłem są meble dla kotów, które wyglądają jak miniaturki prawdziwych mebli salonowych. Taki zabawny akcent pasuje do każdego wnętrza, zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego.

Designersko

Prawdziwym hitem są designerskie legowiska, które przypominają wyglądem półki. Takie legowiska można przymocować do ściany i wkomponować wizualnie w podobne kolorystycznie półeczki na drobiazgi i książki.

Oryginalnie

Wszyscy, którzy szukają czegoś jeszcze bardziej oryginalnego powinni zastanowić się nad samodzielnym zaadaptowaniem przedmiotów, które odpowiadają wielkością i nie są już potrzebne. Może to być stara, skórzana walizka przerobiona na miejsce do spania, ozdobna, długa donica wyłożona miękkim kocykiem lub rzeźbiona szuflada z materacykiem.

Miejsce do karmienia

Koty są czyściochami, jednak nie przywiązują dużej wagi do estetyki okolic własnej miski. Rozrzucona karma dla kotów po podłodze to norma w domu każdego właściciela. Z tego powodu miejsce do posiłków lepiej urządzić w kuchni, gdzie nasz pupil będzie mógł w spokoju nabrudzić podczas jedzenia, a my nie będziemy mieli problemu ze sprzątaniem.