Jak wprowadzić wiosnę do mieszkania?

motyle dekoracyjneWiosna zbliża się wielkimi krokami. Odczuwamy więc silna potrzebę zmian, również w swoim otoczeniu. W jaki sposób zaakcentować wiosnę we własnym mieszkaniu? |Sposobów jest wiele. Wystarczy odrobina kreatywności. Po pierwsze postawmy na świeże wiosenne kolory.  Zielony i żółty powinny dominować. Jednak wiosna to cała feeria kolorów. Sprawdzą się więc także dodatki w kolorze pomarańczowym, błękitnym, różowym. Wniosą do naszego mieszkania powiew wiosennej świeżości.

Decydujmy się na dekoracje kojarzące się z wiosną: motyle dekoracyjne, kwiaty, gałązki drzew obsypane pąkami, bazie. Warto przemyśleć ich wybór oraz ilość, aby nie stworzyć wrażenia przesytu.

Zrezygnujmy z ciężkich tkanin. W oknach powieśmy delikatne firanki, ciepłe poszewki na poduszki wymieńmy na te wykonane z cieńszych materiałów, zamiast obrusa poukładajmy na stole kolorowe serwetki lub podkładki.

I punkt obowiązkowy. Przewietrzmy gruntownie mieszkanie. Powycierajmy kurze, powyrzucajmy zbędne przedmioty. Wiosna to dobry czas na tego typu rewolucje. Mamy bowiem więcej energii. różne czynności porządkowe przychodzą nam z dużo większą łatwością, Zaprośmy wiosnę do swojego mieszkania, tak jak zaprasza się najbardziej wymagającego gościa.