Francuski salon z latarnią

Kinkiet to znana dziś każdemu forma lampy, ale nie każdy wie, że samo słowo wywodzi się od nazwiska francuskiego aptekarza, który udoskonalił lampy olejowe dostosowane do latarni morskich w 1782 roku. W języku francuskim kinkiety oznaczają po prostu lampy oliwne o zbiornikach na olej umieszczonych obok palnika. U nas przyjęło się nazywać w ten sposób lampy specjalnie dostosowane do mocowania ich na ścianach, co wynika z pierwotnego założenia konstrukcji lampy olejowej o zbiorniku mocowanym obok palnika, a nie nad nim. To dzięki temu rozwiązaniu kinkiety uzyskały swój "odstający" charakter, a dziś dzięki stosowaniu instalacji elektrycznej i po wyeliminowaniu zbiorników z olejem uzyskaliśmy znane wszystkim kinkiety ścienne.

Efektywność wyglądu i formy

Kinkiety są przeznaczone przede wszystkim do wszystkich tych miejsc, które choć wymagają odpowiedniego oświetlenia, nie posiadają należytej przestrzeni aby ustawić w nich inne źródło światła. Jak wiadomo żyrandole umożliwiają oświetlenie centralne nawet wielkich sal balowych, ale pozostaje zawsze kwestia ukrytych w mroku kątów i zakamarków. Tutaj z pomocą przychodzą właśnie kinkiety, które dzięki zwartej formie i prostemu montażowi rozjaśnią mroki w nawet najciemniejszych kątach. Nowoczesne kinkiety, jako źródło światła, wykorzystują zazwyczaj diody LED, które pobierają nawet dziesięciokrotnie mniej prądu w porównaniu do konwencjonalnych żarówek próżniowych, lub świetlówki energooszczędne, dzięki czemu nie tylko pozwalają redukować koszty energii, ale stwarzają zupełnie nowatorskie możliwości w zakresie stylistyki. Niewielkie rozmiary diod pozwalają na praktycznie nieograniczone zabawy ze sposobem iluminacji określonych pomieszczeń w domach i salach, a możliwości regulacji położenia pozwalają na dalsze modyfikacje.

Gdzie kupować

Najlepszym miejscem do przeprowadzeniu rekonesansu w dziedzinie oświetlenia będzie oczywiście profesjonalny salon oświetleniowy. Zapoznamy się tam z szerokim przekrojem możliwości jakie stawia przed nami wykorzystanie takich elementów jak: żyrandole, kinkiety, lampy wolnostojące itp. Następnie po określeniu jakiego typu rozwiązania nas interesują możemy przystąpić do przeanalizowania, czy aby nie znajdziemy podobnych, lecz wymagających mniejszych nakładów finansowych, rozwiązań za pośrednictwem internetu, np. na stronie http://bbhomeonline.pl. Wybór akcesoriów oświetleniowych jest prawie nieograniczony i tylko nasza wyobraźnia i zasobność portfela mogą w jakikolwiek sposób wyznaczyć obszar po jakim będziemy się poruszać podczas zakupów.